Μπάσκετ Πρωτάθλημα Παίδων: Τελεθριακός - Μαλεσίνα 52-50

Ένα ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες πραγματοποιήθηκε για το πρωτάθλημα Εφήβων στο Κλειστό Ιστιαίας, μεταξύ του Τελεθριακού και της Μαλεσίνας, με την ομάδα της Ιστιαίας να βγαίνει νικήτρια με διαφορά ενός καλαθιού, 52-50.

Όπως φαίνεται και από το σκορ των δεκαλέπτων, οι δυό ομάδες πήγαιναν από το ξεκίνημα του αγώνα πολύ κοντά στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να είναι ένα πόντο μπροστά στο ημίχρονο, αλλά προς το τέλος ο Νησίδης και ο Μπαλαμούτης πέτυχαν τα καίρια καλάθια που χάρισαν τη νίκη στον Τελεθριακό.

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 29-30, 39-41, 52-50.