Α΄ ΕΣΚΑΣΕ:  ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 68-74

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Τελεθριακού μετά τη νίκη επι της ΧΒΑ να πάρει και τον αγώνα με τον Πρωτέα Σχηματαρίου, χάνοντας με τελικό σκορ 68 – 74.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο και το διατηρήσαν σε όλη την πορεία του αγώνα, φτάνοντας και στο +15 στο 13ο λεπτό.

Η ομάδα της Ιστιαίας δεν έχασε την αγωνιστικότητά της και κατάφερε με τρίποντα των Παπανικολάου και Σεϊντίνι να πλησιάσει στους 4 πόντους (43-47), με τους φιλοξενούμενους όμως στη συνέχεια και πάλι να παίρνουν κεφάλι και τελικά να φεύγουν από την Ιστιαία με τη νίκη.

Από τους γηπεδούχους η τετράδα Σεϊντίνι, Ιμαριάγκμπε, Παπανικολάου, Φωτητζόγλου τράβηξαν το σκορ στην επίθεση, ενώ από τον Πρωτέα οι Ευαγγελούλης, Πανταζής, Χαντζής.

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 38-47, 47-57, 68-74.