Παρασκευή, Απρίλιος 19, 2024
Follow Us
Μπάσκετ ΠΑΙΔΩΝ: Τελεθριακός-Μπούκαλη 56-60

Για δεύτερη φορά η ομάδα μπάσκετ των Μπούκαλη έφυγε από την Ιστιαία με νίκη επι του Τελεθριακού (Εφηβικό Τμήμα), αυτή τη φορά με τελικό σκορ 56 – 60.

Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν καλύτεροι σε όλο τον αγώνα, μπαίνοντας μπροστά από το πρώτο δεκάλεπτο και διατηρώντας την υπέρ τους διαφορά μέχρι τέλους του αγώνα. Η  ομάδα του Τελεθριακού απλά κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να αντιδράσει, να μειώσει τη διαφορά και να ολοκληρώσει με τελικό αποτέλσμα 56 – 60.

Αξίζουν πολλά μπράβο στους νεαρούς μας καλαθοσφαιριστές και στην προπονήτριά τους !!!

Πρώτος σκορ της ομάδας της Μαρίας Ραχιώτη ο Δαυίδ Κασσικός (19) και από του Μπούκαλη Αναγνωστόπουλος Κ. 15 (2).

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-22, 22-44, 39-58, 56-60.