Β΄ ΕΣΚΑΣΕ: Σύλλας Αιδηψού - ΑΠΣ Λαμίας 83-70

Άλλη μια μεγάλη νίκη για την ομάδα του Σύλλα Αιδηψού, αυτή τη φορά επι του ΑΠΣ Λαμίας με 83 – 70.

Η ομάδα της Αιδηψού ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα, παίρνοντας προβάδισμα στο πρώτο 10λεπτο με 26-10 και ολοκληρώνοντας το πρώτο μέρος με σκορ 53-34 !
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου μειώνοντας στο 3ο 10λεπτο σε 65-55, με την ομάδα του Ρουμελιώτη όμως να εξακολουθεί να έχει την υπεροχή και να τερματίζει με σκορ 83-70.
Για τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ αναδείχτηκε ο Γ. Ρουμελιώτης με 32 πόντους, ενώ από τον ΑΠΣ Λαμίας ο Βούρκας πέτυχε 24.

Διαιτητές: Χατζής-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-10, 53-34, 65-55, 83-70.

ΣΣ: Απο το ΣΥΛΛΑ εκδόθηκε η ανακοίνωση:

Η ομάδα μας, μετά την σημερινή μας νίκη, τερμάτισε αήττητη στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑΣΕ.
Με την κατάληψη της πρώτης θέσης ξεκινάμε τα Playoff Ανόδου με +1 βαθμό στην βαθμολογία!
Συνεχίζουμε δυνατά για την επίτευξη του στόχου μας!