Πέμπτη, Απρίλιος 25, 2024
Follow Us
Playoffs Β΄ ΕΣΚΑΣΕ: Σύλλας Αιδηψού - Αστέρας Αλιβερίου 80-59

Με το δεξί μπήκε στα playoffs της Β΄  ΕΣΚΑΣΕ ο Σύλλας Αιδηψού καθώς επικράτησε χθες  2 Απριλίου 2023 με 80-59 του Αστέρα Αλιβερίου, παραμένοντας έτσι η μόνη αήττητη ομάδα από την αρχή του πρωταθλήματος!

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο 10λεπτο (24-21), ο Σύλλας πήρε διαφορά ασφαλείας στη συνέχεια για να κλείσει το ημίχρονο στο +13 (44-31).

Στο  δεύτερο ημίχρονο, με 6 εύστοχα τρίποντα ο Σύλλας εδραίωσε το προβάδισμα του φτάνοντας δίκαια στην πρώτη νίκη στη β’ φάση του πρωταθλήματος με τελικό σκορ 80-59.

Από τους νικητές ο Γιώργος Ρουμελιώτης ήταν ο κορυφαίος με 38 (6) πόντους και τον ακολούθησε ο Παπαργυρόπουλος με 18 πόντους.

Από τον Αστέρα Αλιβερίου με τον οποίο αγωνίστηκε για λίγο ο ανέτοιμος καθότι από τραυματισμό Π. Βογιατζής, οι Καψούλης και Μεϊντάνης πέτυχαν 17 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-21, 44-31, 59-41, 80-59.

ΣΥΛΛΑΣ (Ρουμελιώτης Θ.): Φύκας 11 (1), Αγαπητός 3, Χαλέμπας, Φακίτσας 3 (1), Ρουμελιώτης Γ. 38 (6), Αποσκίτης 7 (1), Αγκόλλι, Χαχλιδής, Χριστόπουλος, Χαντζής, Σαββόπουλος, Παπαργυρόπουλος 18.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Μεϊντάνης 16, Κουκουβάος, Καψούλης 17 (1), Μάστορης Ι., Μάστορης Θ. 10, Αδάμης, Καραμάνος, Ιωάννου Ε., Βογιατζής Π., Βογιατζής Σοφ. 12 (1), Λιουμπένοβ, Τζουβάνας 4.