(VIDEO)  «Με το δεξί» ο Τελεθριακός 61-59 τον ΓΑΣ Άμφισσας

Με το δεξί ξεκίνησε ο Τελεθριακός τη νέα χρονιά, νικώντας με ανατροπή τον ΓΑΣ Άμφισσας με 61-59.

Το παιχνίδι ξεκίνησε μοιρασμένο με το πρώτο 10λεπτο να τελειώνει 18-18 και στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τον πρώτο λόγο και βρίσκονταν μπροστά στο σκορ μέχρι και το τελευταίο δεκάλεπτο, φτάνοντας μάλιστα σε διαφορά 16 πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αξίζει να αναφέρουμε πως το τρίτο 10λεπτο τελείωσε 39-19 !

Όμως ο Τελεθριακός δεν είχε πει τον τελευταίο του λόγο και στο τελευταίο 10λεπτο, πηγαίνοντας πόντο – πόντο με τους φιλοξενούμενος και μπαίνοντας μπροστά με διαφορά ενός πόντου που κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους, κρατώντας όλους σε αγωνία σε έναν αγώνα που στο τέλους του είχε στοιχεία «θρίλερ».

Λίγο πριν το τέλος η Άμφισσα βρέθηκε και πάλι μπροστά με 55-57, με τον Αντωνόπουλο να ισοφαρίζει σε 57-57 ενάμιση λεπτό πριν τη λήξη. Στη συνέχεια ο Σεϊντίνι έβαλε μπροστά τον Τελεθριακό με 59-57, περίπου 44 δεύτερα πριν τελειώσει ο αγώνας.
Στα 27 δεύτερα  ο Μαμαρέλης με 2 στις 2 βολές ισοφάρισε για την Άμφισσα σε 59-59, για να πετύχει ο Κολοβός  στα 5 δεύτερα για τη λήξη με ντράιβ το καλάθι της νίκης για την ομάδα της Ιστιαίας (61-59)!

Δείτε σε Video τον αγώνα, απο το Live που κάναμε για λογαριασμό του EviaVhanel, στό τέλος της ανάρτησης.

Διαιτησία: Χαϊνά - Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 23-36, 39-49, 61-59.