Νέα νίκη! Σύλλας-Άρης Θήβας 78-52

Μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ για το Σύλλα, που αυτή τη φορά επικράτησε του Άρη Θήβας με 78-52, με την ομάδα του Ρουμελιώτη να παραμένει στην κορυφή με ένα αγώνα περισσότερο από τον Κάδμο.

Ο Άρης ήταν ανταγωνιστικός στην πρώτη περίοδο, προηγήθηκε με 6-8 με τον Σύλλα με 2΄τρίποντα να προσπερνάει με 12-8 και την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 24-18.

Στο β’ 10λεπτο ο Σύλλας σταθεροποίησε το προβάδισμα για να προηγηθεί στο ημίχρονο με 38-28.

Ο αγώνας κρίθηκε οριστικά στη γ’ περίοδο όταν ο Σύλλας με καλές επιλογές στην επίθεση προηγήθηκε με 57-40 για να φτάσει στο ρελαντί την επικράτηση με τελικό σκορ 78-52.

Από του νικητές ο Κόκκαλης με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του ενώ από τον Άρη Θήβας ο Γιάννης Χαρατσής σημείωσε 16 πόντους.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Ραμιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-18, 38-28, 57-40, 78-52.

ΣΥΛΛΑΣ (Ρουμελιώτης Γ.): Φύκας Φ. 8, Δοξάκης 3 (1), Δέδες 12 (2), Αγγελόπουλος 10, Κόκκαλης 17 (2), Τριάντης, Χράπαλος, Ψυλέας 9, Καβουσανάκης, Κιαπέκος 3, Παπαργυρόπουλος 16.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Κοκκίνης): Σκούμας 9, Ζέρβας 5 (1), Ματσαγγούρας 2, Ολουβαντόμπι-Φουστέλης 4, Σκυριανός 2, Βουρτζούμης 2, Χαρατσής Ι. 16 (1), Μπαλαντίνης, Κανινής 9, Πανάγου, Βογιατζής 2, Παγώνης 1.