Λοκρός Αταλάντης - Τελεθριακός 69-55

Αν και ο Τελεθριακός ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και προηγήθηκε από νωρίς στο σκορ, με 0-7 στο 3΄αναγκάζοντας τον Λοκρό Αταλάντης σε γρήγορο τάιμ-άουτ αλλά και με 12-20 στο τέλος της πρώτης περιόδου με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Σαμπάνη, τελικά δεν τα κατάφερε και έφυγε με ήττα από την Αταλάντη με τελικό αποτέλεσμα 69-55.

Η ομάδα της Ιστιαίας προηγήθηκε στο ημίχρονο με 32-34, έχοντας πάρει το πρώτο δεκάλεπτο με 12-20.

Στη συνέχεια όμως ο Λοκρός πήρε προβάδισμα, το διατήρησε  και τελικά ξέφυγε με 66-53 και ολοκλήρωσε με τελικό 69055.

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-20, 32-34, 51-45, 69-55.