(ΦΩΤΟ) Σύλλας Αιδηψού - Πρωτέας Σχηματαρίου 86-73

ΔΕΙΤΕ φωτορεπορτάζ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

Ο Σύλλας Αιδηψού διατήρησε το αήττητο στην έδρα του σήμερα στην 14η αγωνιστική της Α΄ΕΣΚΣΕ κερδίζοντας με 86-73 τον Πρωτέα Σχηματαρίου κάνοντας παράλληλα και το 2-0 στα μεταξύ τους παιχνίδια!

Αν και οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά και έφτασαν να προηγούνται και με 10 πόντους διαφορά στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Σύλλα να είναι άστοχος, στη συνέχεια η ομάδα της Αιδηψού ροκάνισε αυτή τη διαφορά και δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου, έφερε τον αγώνα στα ίσια, 23-23.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πρωτέας ήταν άστοχος σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που μπήκαν μπροστά στο σκορ, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με σκορ 45-34.

Στη συνέχεια η ομάδα της Αιδηψού κράτησε τη διαφορά και την αύξησε σιγά - σιγά, φτάνοντας και σε 20 πόντους διαφορά δύο φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο, τελειώνοντας με σκορ 86-73 τελικά.

Από τον Σύλλα Αιδηψού ευστόχησε σε 14 τρίποντα ο Δοξάκης που πέτυχε 18 (5) πόντους, ενώ από τον Πρωτέα ο Χαντζής σημείωσε 32 (5) πόντους.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-23, 45-34, 66-53, 86-73.