ΓΑΣ Άμφισσας-Τελεθριακός 56-58

Πήρε το διπλό στο ντέρμπι της αγωνιστικής

Ντέρμπι ο αγώνας στην Άμφισσα, όπου οι δύο ομάδες μπορεί να μην είχαν βαθμολογικό κίνητρο, αλλά προσπάθησαν για τη νίκη γοήτρου που τελικά κατέληξε στα χέρια των φιλοξενούμενων, με τελικό σκορ 56-58!

Ο Τελεθριακός προηγήθηκε με 8-15, με τον ΓΑΣ Άμφισσας να αντιδρά και να προσπερνά με 23-22, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται υπέρ των φιλοξενούμενων με 23-30.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στον πόντο στο 30′ (37-38), με την τελευταία περίοδο να βρίσκει τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ να διεκδικούν επί ίσοις όροις το φύλλο αγώνος. Τελικά, ο Τελεθριακός ήταν εκείνος που πήρε τη νίκη με 56-58 με καθοριστικούς πόντους προς το φινάλε της αναμέτρησης από Σαμπάνη, Λούκα και Σεϊντίνι, φτάνοντας το ρεκόρ του σε 8-10 για φέτος.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ραμιώτης.

Κριτές: Αντωνίου-Δρίβα-Παπαδήμου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-15, 23-30, 37-38, 56-58.