Δευτέρα, Απρίλιος 29, 2024
Follow Us
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ: ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ ΨΥΧΗ ΚΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ!

Επιστροφή στις νίκες για τον Τελεθριακό που επικράτησε στην έδρα του με 65-58 του Άρη Θήβας, σε ένα αγώνα που κρίθηκε στο τέλος με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερες επιλογές και να φτάνουν στη νίκη.

Κοντά στο σκορ οι δύο ομάδες με τον Άρη Θήβας να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα και να ξεφεύγει για πρώτη φορά με +7 πόντους στο 8′ (11-18) για να απαντήσει ο Αντωνόπουλος με 5 προσωπικούς πόντους για το 16-18. Προς το τέλος του ημιχρόνου με 4 πόντους του Παπανικολάου ο Τελεθριακός προηγήθηκε με 34-31, με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν με 42-33 στο 25′ και 45-38 και τον Άρη με ένα επιμέρους 3-9 να μειώνει στον πόντο (48-47 στο 33′).

Στο τελευταίο 10λεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο μέχρι το 37′ (54-54), με τον Τελεθριακό να προηγείται με 58-54 και 62-56 με 4 πόντους του Μαρούλα και 4 βολές του Κολοβού, για να φτάσει τελικά στη νίκη με 65-58.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 34-31, 48-44, 65-58.