Τρίτη, Μάρτιος 19, 2024
Follow Us
ΜΠΑΣΚΕΤ

Σκορ και θέαμα στο Καρπενήσι, με την Ακαδημία Ιστιαίας να επιστρέφει στις επιτυχίες κερδίζοντας σε ένα εντυπωσιακό αγώνα την Πανευρυτανική με 86-112!

ΜΠΑΣΚΕΤ

Με νίκη επι της ομάδας της Ιτέας γύρισε ο Σύλλας, επικρατώντας με σκορ 56-66.

ΜΠΑΣΚΕΤ

Στο κλειστό της Κανήθου η ομάδα του Τελεθριακού επέστρεψε στις νίκες, αφού πήρε σήμερα τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 59-76, σε  έναν αγώνα που ήταν ανώτερος, κάτι που φαίνεται και από το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΠΑΣΚΕΤ

Ιδανική ευκαιρία την Κυριακή για μία επίσκεψη στο Κλειστό της Πόλης μας !

ΜΠΑΣΚΕΤ

ΔΕΙΤΕ φωτορεπορτάζ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

Μεγάλη ανατροπή έφερε ο Σύλλας σήμερα νικώντας τον Κάδμο Θήβας με 71-65 στο ντέρμπι κορυφής, βάζοντας φωτιά στον βαθμολογικό πίνακα και όπως φαίνεται, όλα θα κριθούν μετά από αγώνες playoffs!

Η ομάδα της Αιδηψού έδειξε από αρχής πως ήθελε τη νίκη σήμερα, αφού άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ από νωρίς, ολοκληρώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 19-10.

Μάλιστα ο Σύλλας προσπάθησε και πέτυχε  όχι μόνο να καλύψει τη διαφορά των -11 του πρώτου γύρου, αλλά και να ξεφύγει στον σημερινό αγώνα ακόμα και με 20 πόντους !

Ο Κάδμος όμως δεν παράτησε τίποτα μέχρι και το τέλος τους αγώνα, όπου λίγα λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα ο αγώνας πήρε διαστάσεις θρίλερ, μειώνοντας τη διαφορά στους τρείς πόντους, περίπου 30΄΄ πριν το τέλος,  και βάζοντας σε αγωνία τον Σύλλα για την ενδεχόμενη ανατροπή.

Η ομάδα του Σύλλα βρίσκονταν μπροστά σε όλα τα δεκάλεπτα, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 40-26.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κάδμος εκμεταλλεύτηκε την αστοχία των παικτών των γηπεδούχων και κατάφερε να φτάσει στο 68-65, δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Όμως η ομάδα του Σύλλα κράτησε ψυχραιμία και τελικά κατάφερε να ολοκληρώσει με σκορ 71-65 υπέρ του.

Από πλευράς γηπεδούχων ο Κόκκαλης πέτυχε 17 πόντους, ενώ από τον Κάδμο ο Γκρινιάρης πέτυχε 11 πόντους.

ΣΣ: Δείτε τον αγώνα απο τη ζωντανή μετάδοση του EviaChannel EΔΩ

Διαιτησία: Τσάλας Ι - Τσάλας Γ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 40-26, 57-45, 71-65.