Δευτέρα, Απρίλιος 29, 2024
Follow Us
Τελεθριακός - Πρωτέας Σχηματαρίου 53-68  (Video)

Άνετη νίκη πήρε σήμερα ο Πρωτέας Σχηματαρίου στο Κλειστό Ιστιαίας, νικώντας τον Τελεθριακό με 53-68 και παίρνοντας βαθμολογική αλλά και ψυχολογική ανάσα, μιας και την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε στην Αιδηψό από τον Σύλλα.

ΔΕΙΤΕ φωτορεπορτάζ απο τον αγώνα ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

Η ομάδα του Τελεθριακού άνοιξε το σκορ και μπήκε μπροστά, αλλά μόνο για τα πρώτα πέντε λεπτά. Στη συνέχεια η ομάδα του Σχηματαρίου έφερε τον αγώνα στα ίσια και στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου είχε διαφορά 10 πόντων

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε και τους 20 πόντους, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 21-38.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι στη μορφή του αγώνα, με τον Τελεθριακό να έχει αστοχία στις επιθέσεις του και με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν τη διαφορά μέχρι και 30 πόντους. Η ομάδα της Ιστιαίας αγωνίστηκε για το καλύτερο, αλλά σήμερα η μπάλα «δεν την ήθελε», αφού έφτανε στη στεφάνη αλλά δεν έμπαινε μέσα !

Έτσι προς το τέλος του αγώνα ο Τελεθριακός μείωσε τη διαφορά, τελειώνοντας τον αγώνα με σκορ 53-68.

Να σημειώσουμε πως από τους γηπεδούχους απουσίαζε ο Κολοβός που είναι τραυματισμένος από προηγούμενο αγώνα. Πρώτος σκόρερ ο Νέστορας με 12 πόντους.

Από τον Πρωτέα ο Χαντζής πέτυχε 23 πόντους.

Διαιτησία: Σπυρόπουλος - Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-17, 21-38, 35-62, 53-68.

Τελεθριακός (Φώτου):

εϊντίνι 6, Αντωνόπουλος 7 (2), Παπακωνσταντίνου 2, Τσιτούμης 3 (1), Παπανικολάου 7, Σαμπάνης 3, Λούκας 3, Φραγκούλης 2, Μαρούλας 6, Ματάκιας 2, Νέστορας 12.

Πρωτέας Σχηματαρίου  (Χαντζής):

Τζίνης, Χατζηστάμου 11 (1), Μπέτα, Χαντζής Κ. 23 (3), Τσιώλης 3 (1), Λουλακάς 7, Βλαχάκης 6 (2), Σουλινάρης 12, Μακαριάδης 1, Γεωργουσόπουλος 5 (1).

Δείτε τον αγώνα σε Video απο το LIVE που κάναμε για λογαριασμό του EviaChannel.gr  ΠΑΤΩΝΤΑΣ  ΕΔΩ