Τρίτη, Απρίλιος 30, 2024
Follow Us
Πήρε διπλό εκτός έδρας ο Τελεθριακός από τον Απόλλωνα Χακίδας

Στο κλειστό της Κανήθου η ομάδα του Τελεθριακού επέστρεψε στις νίκες, αφού πήρε σήμερα τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 59-76, σε  έναν αγώνα που ήταν ανώτερος, κάτι που φαίνεται και από το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Απόλλωνα σήμερα δεν ήταν καλή, είχε αστοχία και έμεινε πίσω στο σκορ, αν και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά ένα πόντο, 18-17.

Στη συνέχεια όμως η ομάδα του Φώτου κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ, ολοκληρώνοντας το ημίχρονο με 34-41 και το τρίτο δεκάλεπτο με 46-58.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Ιστιαίας πήρε το προβάδισμα και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 59-76 !

Από τον Τελεθριακό ο Μαρούλας πέτυχε 19 (2) πόντους και ο Σεϊντίνι 12.

Από τους γηπεδούχους ο Αποστολάτος πέτυχε 8 πόντους.

Διαιτησία: Αρτσίτας-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 34-41, 46-58, 59-76.