Κυριακή, Μαϊος 05, 2024
Follow Us
Τελεθριακός - Κάδμος Θήβας 47-63

Πολύ καλά στάθηκε σήμερα ο Τελεθριακός στον αγώνα της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ με τον πρωτοπόρο Κάδμο Θήβας, αλλά δεν άντεξε στην πίεση και ηττήθηκε τελικά με σκορ 47-63.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα της Ιστιαίας βρέθηκε να ανοίγει το σκορ και να βρίσκεται και δύο φορές μπροστά, αλλά ο Κάδμος και τις δύο φορές ξαναγύρισε το αποτέλεσμα και σχεδόν σε όλο τον αγώνα είχε ένα μικρό προβάδισμα, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με σκορ 27-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από αρχής πολύ δυνατά και μέσα στο πρώτο του λεπτό και κάτι, ξέφυγαν με δέκα πόντους. Έφτασαν μάλιστα στη συνέχεια σε διαφορά 17 πόντων και στο τελευταίο δεκάλεπτο κατέβασαν ρυθμό και οι δύο ομάδες, με τον Τελεθριακό να μένει και χωρίς τον Αντωνόπουλο που τραυμάτισε το πόδι του, ενώ σήμερα δεν συμμετείχαν οι Σαμπάνης, Μαρούλας και ο Κολοβός (τραυματίας εδώ και πολύ καιρό).

Να σημειώσουμε πως από πλευράς Κάδμου, ο Γκρινιάρης ήταν ο πρώτος σκόρερ με 16 πόντους, ενώ από Τελεθριακό ο Νέστορας με 13 (1).