Παρασκευή, Απρίλιος 19, 2024
Follow Us
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ο Μίλτος Τεντόγλου υπερασπίστηκε τον τίτλο του Παγκόσμιου Πρωταθλητή σε έναν συναρπαστικό τελικό στη Γλασκώβη κι έγραψε ιστορία με το δεύτερο συνεχόμενο χρυσό μετάλλιο στη διοργάνωση.

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η Φρόσω Δούκα από την Ιστιαία πήρε μέρος στον μικρό τελικό για το χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό 61κ Νεανίδων.

Η Φρόσω αν και δεν τα κατάφερε, πήρε την 5η θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καράτε στην κατηγορία της.

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Στις 7 Φεβρουαρίου στη Τιφλίδα της Γεωργίας ανοίγει η αυλαία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων - Ανδρών και Νεανίδων - Γυναικών με τον Βασίλη Δήμου και την Φρόσω Δούκα να εκπροσωπούν τον τόπο μας με το εθνόσημο στο στήθος.

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Νικηφόρος ήταν ο αγώνας των κοριτσιών του Σύλλα Αιδηψού στο βόλεϊ για το πρωτάθλημα Γυναικών, με σκορ 3-0 απέναντι στον Φιλαθλητικό ΓΣ.

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ο Μίλτος Τεντόγλου (μήκος) και η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (βάδην) αναδείχθηκαν κορυφαίοι για το 2023 στην κατηγορία ανδρών και γυναικών