Παρασκευή, Μαϊος 03, 2024
Follow Us
(ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ-VIDEO): Σύλλας Αιδηψού-Απόλλων Χαλκίδας 98-64

Η ομάδα της Αιδηψού ανέβασε στροφές στο β’ ημίχρονο και πήρε τη νίκη με διαφορά!

(ΣΣ: Δείτε   ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ πατώντας ΕΔΩ)

(ΣΣ: Δείτε ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ  το LIve Video   του αγώνα)

Ακόμα μια μεγάλη νίκη για τον Σύλλα Αιδηψού με 98-64 επι του Απόλλωνα Χαλκίδας στην 9η αγωνιστική της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ.

Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο ήταν στην κυριολεξία ντέρμπι, με τον Σύλλα να μπαίνει μπροστά στο σκορ και τον Απόλλωνα να καταφέρνει να φέρει στα ίσια τον αγώνα, να μπαίνει μπροστά στο σκορ που στη συνέχεια είχε συνεχείς εναλλαγές. Με ένα πόντο σε γενικές γραμμές η μια ομάδα μπροστά και στη συνέχεια η άλλη.

Αυτά μέχρι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου που ο Σύλλας μπήκε μπροστά με τελικό σκορ 47-38.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν μορφή, με τους γηπαιδούχους να ανεβάζουν στροφές και να καταφέρνουν να βρίσκονται μπρστά  με σχεδόν 40 πόντους!

Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 70-49 και τελικά ο αγώνας τελείωσε με σκορ 98-64, σε μια μέρα γενικά άνετη για την ομάδα της Αιδηψού.

Για τον Σύλλα mvp ο Αγγελόπουλος με 28 (4) πόντους και ο Παπαργυρόπουλος με 24 (2). Από τον Απόλλωνα ο Περσίδης πέτυχε 18 πόντους.

Διαιτητές: Χαϊνά-Τσάλας Γ.

Κριτές: Αλεξίου-Χριστόπουλος-Μασλατζίδου Κατ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-26, 47-38, 70-49, 98-64.