Σάββατο, Μαϊος 04, 2024
Follow Us
Ισόπαλο το ντέρμπι της Βόρειας Εύβοιας

Ισόπαλο ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Βόρειας Εύβοιας μεταξύ Αιδηψού και Ιστιαίας, στην τελευταία αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας.

Ο αγώνας ήταν καλός, με τις δύο ομάδες να θέλουν το αποτέλεσμα και με χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν, με την πρώτη καλή στιγμή  να είναι για την Αιδηψό που κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ  νωρίς, με τον Ζουζουλή στο 9΄  μετα από ωραίο συνδυασμό και αριστοτεχνική ολοκλήρωση, 1-0.

Ένα λεπτό μετα ο Μάλλιαρης έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων, ενώ στο 21΄ ο Κυριακού έφτασε κοντά στο γκολ με τον Παναγιωτόπουλο να διώχνει  σωτήρια.

Στο 26΄ ήταν σειρά της Ιστιαίας να φτάσει κοντά στο γκολ, με τον Δήμου τετ α τετ με τον Μπιμπάι να επιχειρεί το σουτ αλλά αυτό να μη πιάνει καλά και η μπάλα να βγαίνει λίγο άουτ. Τέσσερα λεπτά μετά ο Σταθαράς σούταρε για στόχο, όμως ο Μπιμπάι και πάλι είπε «παρών» με την σωτήρια επέμβασή του.